NOWE AUTOBUSY NA LINIACH AGLOMERACYJNYCH ŁĄCZĄCYCH WROCŁAW Z GMINĄ DŁUGOŁĘKA
Kategoria: Komunikacja
Data publikacji: 20.09.2023r.
Drukuj

NOWE AUTOBUSY NA LINIACH AGLOMERACYJNYCH ŁĄCZĄCYCH WROCŁAW Z GMINĄ DŁUGOŁĘKA

Od 20 września 2023 roku na kursach linii 904, 911, 914, 921 i 924 obsługiwanych przez autobusy przegubowe nastąpi zmiana operatora. Spółkę Bus Marco Polo Wratislavia 1992 , która obsługiwała te kursy od początku 2021 roku zastąpi spółka Kłosok. Co to oznacza dla pasażerów?

Zamiast spotykanych na tych kursach dotychczas autobusów Solaris Urbino 18, najczęściej w wersji 3 drzwiowej wyprodukowanych w latach 2005-2008 spotkamy autobusy Mercedes-Benz Conecto G.

Wszystkie autobusy będą posiadały 4 pary drzwi, mniej podestów oraz m.in. 2 miejsca dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich a łącznie będą mogły przewieźć ich 171 czyli o prawie 10 więcej niż obecnie. Autobusy zostały wyprodukowane w 2013. Zgodnie ze standardem wymaganym na liniach aglomeracyjnych wprowadzane przez autobusy posiadają system klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej.

Autobusy do końca roku będą posiadały barwy biało-niebieskie. A docelowo otrzymają wrocławskie malowanie znane z innych linii aglomeracyjnych organizowanych wspólnie przez Wrocław i współpracujące z nim gminy.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich