Kategoria: Rodzina i zdrowie
Data publikacji: 04.03.2024r.
Drukuj

Konferencja „Przemoc wobec osób starszych”

Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński, Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek we współpracy z Wiesławą Borczyk - Prezeską Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku zapraszają do udziału w konferencji „Przemoc wobec osób starszych”, która odbędzie się 15 marca 2024 r. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie.

Link do transmisji: https://youtube.com/live/C2fK1EyZ8m0

Program konferencji

Wspólne oglądanie konferencji w Urzędzie Gminy

Wiemy, że nie wszyscy zainteresowani mają możliwość uczestniczyć online w tym wydarzeniu, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów, Wójt Gminy Długołęka, Wojciech Błoński serdecznie zaprasza do sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Długołęce, gdzie wspólnie będziemy uczestniczyć w konferencji.  

Przed transmisją, porozmawiamy z przedstawicielami instytucji pomocowych działających na terenie naszej gminy, co możemy zrobić, aby przeciwdziałać przemocy w naszym środowisku, nie przechodzić obojętnie obok osoby krzywdzonej i jak ją wspierać oraz dowiemy się gdzie szukać pomocy w środowisku lokalnym. Na konferencję zostali zaproszeni między innymi przedstawiciele z naszego Komisariatu Policji w Długołęce oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Długołęce.

Nasze spotkanie planujemy od godz. 10.00, a po nim od godz. 12.00 do 14.00 będziemy transmitować konferencję z Warszawy.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w ogólnokrajowej, a jednocześnie lokalnej dyskusji będzie dla wszystkich uczestników wzbogacające i pożyteczne.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich