Koncerty Mojej i Twojej Nadziei
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 29.02.2024r.
Drukuj

Koncerty Mojej i Twojej Nadziei

W ramach III Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego zaplanowano aż 18 zróżnicowanych wydarzeń, poświęconych sztuce operowej, operetkowej, rewiowej, musicalowej, sakralnej oraz piosence popularnej/rozrywkowej. Będzie to największy festiwal muzyczny w 25-letniej historii Powiatu Wrocławskiego.
  • 9 marca 2024 godz. 18:00 Sanktuarium MB Bolesnej Uzdrowienia Chorych – ŁOZINA | GM. DŁUGOŁĘKA [ul. Wrocławska 5]
  • 10 marca 2024 godz. 18:00 Kościół pw. Wniebowstąpienia Pana Jezus – JASZKOTLE | GM. KĄTY WROCŁAWSKIE [Jaszkotle 26]
  • 22 marca 2024 godz. 18:30 Kościół pw. Niepokalanego Serca NMP Pompejańskiej – ŻERNIKI WROCŁAWSKIE | GM. SIECHNICE [ul. Wrocławska 1C]
  • 23 marca 2024 godz. 18:00 Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego – CZERNICA [ul. Św. Brata Alberta 3]

Barokowe i klasycystyczne arie oratoryjno-kantatowe i operowe oraz piosenki fenomenów polskiej estrady muzycznej

Pierwsza edycja Koncertów „Mojej i twojej nadziei” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. Chcąc pielęgnować tradycje koncertowania w okresach ważnych dla Polaków, a w tym okresu Wielkiego Postu, pragniemy rozwinąć formułę i zaproponować drugą odsłonę koncertów. Ich główną tematyką będzie ukazanie żałoby w różnorodnych stylistykach muzycznych. Dlatego też w programie koncertu zabrzmią utwory z całego świata. Od baroku do współczesności. Wykonane zostaną utwory pochodzące z oper, musicali, oratoriów barokowych. Nie zabraknie pieśni samodzielnych a wśród nich m.in. z repertuarów estradowych fenomenów i gwiazd muzycznych takich jak chociażby: Mieczysław Fogg, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Wodecki, Anna German, Seweryn Krajewski, Edyta Bartoszewicz i wielu innych.

Wykonawcy:

  • Liza Wesołowska – sopran
  • Tomasz Maleszewski – tenor
  • Sybilla Michałek – wokal
  • Damian Domalewski – wokal
  • Ivan Zhukov – fortepian
  • Maciej Michałkowski – prowadzenie koncertu

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich