Informacja dot. sprzedaży końcowej preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 02.05.2023r.
Drukuj

Informacja dot. sprzedaży końcowej preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Od 4 maja Urząd Gminy prowadzić będzie sprzedaż końcową preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Sprzedaż końcowa oznacza wyprzedaż węgla do wyczerpania zapasów na wskazanych przez gminę pośredniczących podmiotach węglowych.

Zakup preferencyjny przysługuje wciąż mieszkańcom, którzy otrzymali dodatek węglowy. Cena za tonę od 4 maja wyniesie 1800 złotych, w obrocie pozostało:

– 36,61 ton Orzecha z KWK Piast – Ziemowit ruch Ziemowit

– 37,45 ton Retopalu Ekogroszku z KWK Piast – Ziemowit ruch Ziemowit

– 108 ton Groszku II z KWK Wesoła

– nie posiadamy już w sprzedaży kostki.

Podczas wydłużonego okresu dystrybucji wnioski można składać do 30 czerwca na biurze podawczym, sprzedaż końcowa zostanie przeprowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r. Zakupu będzie można dokonać w tym samym dniu po złożeniu wniosku, jeżeli wciąż w obrocie pozostanie tonaż odpowiedniego sortymentu. Osobom, które nie odebrały w drugiej turze węgla, a złożyły wniosek także przysługuje możliwość zakupu w sprzedaży końcowej. Zmiany w ustawie zakładają brak limitu ilościowego oraz możliwość zakupu w innych gminach.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich