Inauguracyjna sesja Rady Seniorów Gminy Długołęka I kadencji
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 06.12.2023r.
Drukuj

Inauguracyjna sesja Rady Seniorów Gminy Długołęka I kadencji

We wtorek, 5 grudnia 2023 r. odbyła się historyczna inauguracja Rady Seniorów w gminie Długołęka, zrzeszającej 15 przedstawicieli starszego pokolenia. Spotkanie w sali konferencyjnej urzędu, miało na celu nie tylko wybór Przewodniczącej Rady i zastępcy, ale także określenie kierunków działań.

Na posiedzeniu obecny był m.in. wójt Wojciech Błoński, który nie krył zadowolenia, że udało mu się zrealizować kolejny z celów, które sobie postawił i podkreślił znaczenie roli seniorów w społeczności lokalnej. Zapewnił, że będzie blisko współpracował z Radą i korzystał z doświadczenia radnych i ich spojrzenia na ważne sprawy dla mieszkańców.

Głównymi punktami obrad było uroczyste ślubowanie członków oraz wybór Przewodniczącego Rady Seniorów. Kandydaci, zgłoszeni wcześniej przez członków Rady, zostali przedstawieni, a następnie przeprowadzono tajne głosowanie. Jednogłośną decyzją radnych Przewodniczącą została Danuta Maliga, a jej zastępcą Bożena Leszczyńska. W krótkim przemówieniu nowa liderka wyraziła swoją radość i zobowiązanie do pracy na rzecz wspólnoty seniorów.

Podczas obrad obecna była również Joanna Adamek – zastępca wójta, Przewodnicząca Rady Gminy Długołęka – Maria Szymerowska, radna gminy Marta Wantrych, Przewodnicząca MRG Amelia Kotwica, a także pracownicy urzędu – kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Paździerz oraz Ewelina Wosinek i Emil Sozański z Biura Rady Gminy.

Każdy w przemówieniu wyraził nadzieję na owocną współpracę między samorządem a Radą Seniorów.

– Wydarzenie to otwiera nowy rozdział w aktywnym uczestnictwie seniorów w życiu gminy Długołęka i jest potwierdzeniem tego, że zdanie doświadczonych mieszkańców jest dla nas nieocenione  – podsumował na koniec wójt Wojciech Błoński.

Skład Rady Seniorów I kadencji:

 • Adamiec Bogusława
 • Drozd Maria
 • Grocholska Aneta
 • Ickiewicz Jerzy
 • König Barbara
 • Kowaliszyn Benedykta
 • Kruzel Jolanta
 • Krzyś Barbara
 • Leszczyńska Bożena
 • Maliga Danuta
 • Paterek Krystyna
 • Pelikan Alicja
 • Szczepański Czesław
 • Walczak Danuta
 • Żukowski Zygmunt
Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich