III Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 07.02.2024r.
Drukuj

III Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego

W ramach III Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego zaplanowano aż 18 zróżnicowanych wydarzeń, poświęconych sztuce operowej, operetkowej, rewiowej, musicalowej, sakralnej oraz piosence popularnej/rozrywkowej. Będzie to największy festiwal muzyczny w 25-letniej historii Powiatu Wrocławskiego.

10 lutego 2024

  • godz. 12:00 – Ośrodek Terapii Uzależnień KIEŁCZÓWEK | GM. DŁUGOŁĘKA [ul. Jesionowa 5]
  • godz. 14:30 GOKiS – filia SMOLEC | GM. KĄTY WROCŁAWSKIE [ul. Dworcowa 4]
  • godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury MIETKÓW [ul. Spółdzielcza 6]

11 lutego 2024

  • godz. 12:00 Gminne Centrum Kultury ŻÓRAWINA [al. Niepodległości 6]
  • godz. 14:30 Klub Relaks SIECHNICE [ul. Fabryczna 15]
  • godz. 17:00 Świetlica Wiejska KAMIENIEC WROCŁAWSKI | GM. CZERNICA [ul. Wrocławska 115-117] 

ZACZAROWANY PREZENT
Baletowy spektakl familijny

To bajkowa historia o małej dziewczynce, która na swojej drodze znajduje wielkie tajemnicze pudło. Na oczach dzieci i rodziców otwiera je i odkrywa magiczne postacie, które przenoszą ją w świat Fantasmy. Dziewczynka spełnia swoje marzenia bawiąc się ochoczo z cukierkowymi lalkami, śmiało musztrując regiment żołnierzyków, nurkując w białym puchu delikatnych śnieżynek i tańcząc wśród dziarskich bałwanków. Każda z postaci posiada wyjątkowe umiejętności i charakterystyczny rekwizyt, którym włada w efektowny sposób, wykonując rozmaite ewolucje. Obrazom scenicznym tworzącym wyraz plastyczny spektaklu towarzyszy doskonale ilustrująca muzyka. Baśniowego charakteru dodają kostiumy zaprojektowane i wykonane specjalnie na potrzeby spektaklu.

Wykonawcy: 

  • Tancerze Teatru Scena Kamienica
  • Jędrzej Pasalski – koncepcja, reżyseria i choreografia

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich