Dzień Kobiet Wiejskich – okazja, by docenić nasze Panie
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 18.10.2023r.
Drukuj

Dzień Kobiet Wiejskich – okazja, by docenić nasze Panie

Od zeszłego roku nową tradycją stało się spotkanie z okazji Dnia Kobiet Wiejskich.

W tym roku odbyło się ono 13 października i było okazją, by podziękować naszym Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń za ich zaangażowanie w organizację gminnych wydarzeń, szczególnie tegorocznych Dożynek Gminy Długołęka, które przyciągnęły tłumy do parku w Szczodrem. Tym razem to członkinie Kół i Stowarzyszeń były w roli gości. Miały okazję, by się wspólnie pobawić i zrelaksować w miłym towarzystwie.

W spotkaniu wzięło udział ponad 170 Pań. W programie spotkania znalazł się występ muzyczny w wykonaniu finalisty I edycji The Best of Długołęka, Rafała Lacha. Każda z uczestniczek otrzymała również upominek z lokalnymi produktami oraz niespodziankami od partnerów wydarzenia – firm Macma i Clarena.

– To, co czyni naszą gminę wyjątkową to mieszkańcy. Wśród ponad 40 tys. osób ją zamieszkujących, nie brakuje tych, którzy mają gminę Długołęka w sercu i chętnie angażują się w lokalne wydarzenia. Wzorcowym przykładem są Koła Gospodyń Wiejskich, których mamy aż 17. Dziś jest okazja, by podziękować im za zaangażowanie w pielęgnowanie tradycji oraz pomoc przy organizacji naszych wydarzeń. Widzę, że nowa tradycja dobrze się przyjęła, więc mamy zamiar ją kontynuować w kolejnych latach – deklaruje Wójt Wojciech Błoński.

Jeszcze raz składamy podziękowania partnerom wydarzenia za wsparcie – firmie Clarena i Macma.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich