Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii FAS już działa
Kategoria: Rodzina i zdrowie
Data publikacji: 27.09.2021r.
Drukuj

Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii FAS już działa

Centrum działa przy Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

Rozpoczęło działalność niedawno, bo 16 września. Oferuje bezpłatną i kompleksową diagnostykę dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia z podejrzeniem zaburzeń ze spektrum FASD, a także terapię dostosowaną do ich potrzeb w przypadku potwierdzenia diagnozy. Opiekę nad pacjentami sprawuje wielodyscyplinarny zespół w składzie: lekarz psychiatra, pediatra, psycholog oraz logopeda. Na wsparcie może również liczyć rodzina pacjenta na każdym etapie terapii dzieci i młodzieży. W ramach swojej działalności Centrum prowadzi także kampanię informacyjno-edukacyjną, obejmującą działania profilaktyczne w zakresie FAS.Wszelkie szczegóły: https://centrumfas.pl/

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich