Bądź uczciwy, kupuj bilet!
Kategoria: Komunikacja
Data publikacji: 29.11.2021r.
Drukuj

Bądź uczciwy, kupuj bilet!

Wspólnie z gminami Wrocław, Kąty Wrocławskie, Czernica, Kobierzyce, Żórawina, Siechnice, Miękinia i Wisznia Mała zachęcamy naszych pasażerów do zwrócenia uwagi na kwestię zakupu biletów w komunikacji międzygminnej.

Ważne jest, aby pamiętać o kilku kluczowych elementach:

Każdy sprzedany bilet to dowód na to, że linia autobusowa jest potrzebna. Kupując bilet, przyczyniasz się do utrzymania linii, z której korzystasz.

Część przychodów ze sprzedaży biletów pomaga w sfinansowaniu zakupu komfortowych autobusów oraz tworzeniu nowych linii w Twojej okolicy. To nasza wspólna korzyść – bycie uczciwym się opłaca.

Dla pasażera bilet to dowód zawarcia umowy z przewoźnikiem. Jest też konieczny do okazania podczas kontroli. To także podstawa do ewentualnej reklamacji, czy uzyskania odszkodowania w razie wypadku.

Za brak biletu zapłacisz karę w wysokości nawet 280 zł. Kierowca, który nie pobrał właściwej opłaty i nie wydał biletu, zapłaci karę w wysokości 1000 zł. Zależy nam na rozwoju wspólnej komunikacji i na zadowoleniu naszych pasażerów.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich