11 listopada park w Szczodrem był biało-czerwony!
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 13.11.2023r.
Drukuj

11 listopada park w Szczodrem był biało-czerwony!

A to za sprawą II edycji Biało-Czerwonej Piątki – biegu pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Długołęka Wojciecha Błońskiego, który przyciągnął do Szczodrego całe rodziny, chcące w aktywny sposób uczcić 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

– Świetne jest to, że nie siedzimy w domu, tylko wychodzimy się spotkać ze znajomymi, z sąsiadami i wspólnie świętujemy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Również na sportowo można uczcić tych, którzy przyczynili się do tego, że możemy żyć w wolnym kraju i być dumnym, że jesteśmy Polakami – mówił wójt Wojciech Błoński.

Już przed godziną 9 ustawiła się kolejka po odbiór numerów startowych. Z każdą minutą uczestników przybywało i ostatecznie na starcie biegu na 5 km stanęło ponad 325 osób. Zawodnicy wystartowali o symbolicznej godzinie 11:11, ale wcześniej odbyła się wspólna rozgrzewka, którą poprowadził Michał Chalabala. Trasa wiodła przez park w Szczodrem, który w jesiennym wydaniu prezentuje się bajkowo, co potwierdzali sami biegacze:

– Osobiście nie zwracałam uwagi na czas, chciałam się dobrze bawić i podziwiać piękną złotą jesień – mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia.

Niektórzy mieli inne podejście, bowiem byliśmy świadkami emocjonującego finiszu. Na ostatnich metrach o zwycięstwo walczyli Filip Janas oraz Kamil Mańkowski. Ostatecznie jako pierwszy linię mety przekroczył zawodnik MKS Parasol – Filip Janas (16:45). Najlepsza z kobiet okazała się mieszkanka Łoziny, Alicja Pisarek (21:46).

Najlepsi w każdej kategorii byli:

K16:

 1. Alicja Pisarek
 2. Joanna Banasiak
 3. Kornelia Kiedrzyn

K30

 1. Agnieszka Dubiel
 2. Agnieszka Sulma
 3. Katarzyna Mierzwa

K50

 1. Elżbieta Jarosz
 2. Elżbieta Dobrowolska-Świątek
 3. Agata Noganowicz

Nagrody dla kobiet ufundowała firma Clarena.

M16

 1. Filip Janas
 2. Kamil Mańkowski
 3. Patryk Jarosz

M30

 1. Łukasz Szopa
 2. Adam Bednarek
 3. Adam Żak

M50

 1. Jan Wojdanowski
 2. Piotr Balicki
 3. Andrzej Szydłowski

O nagrody zadbali partnerzy biegu – firma Leroy Merlin oraz Betard.

Po biegu każdy z uczestników po odebraniu medalu, mógł zabrać do domu sadzonkę i złożyć podpis na pamiątkowej desce, przygotowanej przez firmę Drewnex, która będzie przypominać spacerowiczom o tegorocznej Biało-Czerwonej Piątce.

O nawodnienie zawodników zadbała Staropolanka, a nad zdrowiem czuwał Novum Clinic z Kiełczowa.

Pełne wyniki dostępne są na stronie www.zmierzymyczas.pl

Biegi dla dzieci, nadzorowane przez Karolinę i Michała Chalabalów – Zdrowe Sprawne Dzieci, odbyły się tuż po dekoracji laureatów biegu na 5 km i również obfitowały w emocje i zaciętą rywalizację. Dzieci do lat 5 rywalizowały na odcinku ok. 100m, a starsi na ok. 400m. Na mecie czekał na dzieci słodki poczęstunek oraz medale dla najszybszych. Tutaj nie było podziału na płeć, co nie przeszkodziło dziewczynkom stawać na podium, nawet najwyższym stopniu. Najlepsza trójka z każdej z czterech kategorii odebrała nagrody z rąk wójta Wojciecha Błońskiego.

Podczas wydarzenia prowadzony był kiermasz ciast przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, z którego dochód przeznaczony został na pomoc pogorzelcom z Siedlca. Wszystkie słodkości rozeszły się w błyskawicznym tempie i ostatecznie udało się zebrać ponad 4400 zł. Wesprzeć można również zbiórkę internetową (pomagam.pl/r9bd9t).

Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie organizacji wydarzenia: firmy Drewnex, Leroy Merlin GIGA Market w Mirkowie, Betard, Clarena, Staropolanka, Novum Clinic, a także Młodzieżowej Radzie Gminy Długołęka oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym za zabezpieczenie trasy.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich