Nowoczesna biblioteka? To możliwe!

20 grudnia 2021 r. parafowaliśmy w obecności notariusza dokumenty, dzięki którym do gminnego zasobu na mocy darowizny trafiła nieruchomość położona w Długołęce przy ul. Słonecznej (działka ewidencyjna nr 165) z przeznaczeniem pod budowę gminnej biblioteki publicznej.

Pozyskanie nieruchomości nie byłoby możliwe bez zaangażowania prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz wsparcia wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego. Dlaczego to tak ważne? Jednym z wielu zadań własnych gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców m.in. w zakresie dostępu do kultury i wiedzy właśnie w formie bibliotek gminnych. Teraz szczególnie, w trudnym czasie pandemii widzimy, jak potrzebne jest stworzenie naszym mieszkańcom – w szczególności młodzieży i seniorom – przyjaznego, nowoczesnego ośrodka o standardzie spełniającym ich oczekiwania i dającego możliwość bezpiecznego i komfortowego korzystania z zasobów i projektów realizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich