Herb Gminy Długołęka Trawa na tle lasu i nieba

PORTAL

Ochrona środowiska

Edukacja Ekologiczna

Gmina Długołęka od kilku lat prowadzi wraz Gminnym Ośrodkiem Kultury szereg działań związanych z edukacją ekologiczną. Są to wyjazdy, warsztaty oraz konkursy organizowane w trakcie roku szkolnego i podczas wakacji (dla dzieci ze świetlic wiejskich).

Edukacja ekologiczna realizowana na terenie gminy Długołęka w 2019 r. została finalistą w konkursie Innowacyjny Samorząd Serwisu Samorządowego PAP – zdobywając prestiżowe wyróżnienie.

Do efektów przeprowadzonych dotychczas zadań można zaliczyć: wzrost poczucia odpowiedzialności za swoje środowisko życia, wzrost wrażliwości dzieci i młodzieży na potrzeby środowiska i problemy związane z jego zagrożeniami ponadto zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z segregowaniem odpadów czy też odzyskiwaniem surowców wtórnych. Efektem prowadzonych działań z zakresu edukacji ekologicznej jest stały wzrost świadomości mieszkańców gminy Długołęka.

Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółowe działania przeprowadzone w poszczególnych latach.

2021 – „Oddycham pełną piersią w gminie Długołęka”     

2020 – „Nie marnujesz środowisko ratujesz” 

2019 – „Pszczoła owad mały, ale doskonały”  

2018 – „Minimalizuję i ponownie wykorzystuję” 

2017 – „Kompostujemy i smog likwidujemy”

2016 – „Ekologicznie-fantastycznie w szkole i na wakacjach”

2015 – „Ekologiczny Misz-Masz”

2014 – „EKO-WAKACJE z GOKiem”

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich