Autobus elektryczny Yutong U12 rozpoczął testy. Od 9 lipca spotkacie go w naszej gminie!
Kategoria:
Data publikacji: 05.07.2024r.
Drukuj

Autobus elektryczny Yutong U12 rozpoczął testy. Od 9 lipca spotkacie go w naszej gminie!

Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia informuje, że od 22 czerwca 2024 roku czterotygodniowe testy po Wrocławiu oraz aglomeracji rozpoczął autobus elektryczny Yutong U12.

Pojazd ma 12 metrów – klasa MAXI, 30 miejsc siedzących, a w sumie skorzystać z niego może 78 pasażerów. Posiada tak zwany rekuperator energii, zatem jest ona odzyskiwana podczas hamowania, co ma szczególne znaczenie w warunkach miejskich. Jest także wyposażony w najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, w tym innowacyjny system ich ochrony. Jego stylistyka została z kolei doceniona nagrodą Busworld Design Award podczas Busworld Europe – największych na świecie targów autobusów i autokarów.

O komfort i wygodę pasażerów dbają m.in. automatyczna klimatyzacja, elektryczne ogrzewanie oraz siedzenia wyposażone w ładowarki USB. Konstrukcja autobusu jest w pełni niskopodłogowa, odpowiadając na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej mobilności.

Yutong U12 jest przyjazny także dla kierowcy, zapewniając mu panoramiczny kokpit, zestaw kamer z 360-stopniowym widokiem oraz pełną kontrolę (również zdalną) kluczowych danych i parametrów.

W dniach 9-20 lipca 2024 roku autobus będzie można spotkać na liniach aglomeracyjnych obsługujących mieszkańców naszej gminy (linie 904, 911, 914, 921 i 924).

Szczegóły dotyczące poszczególnych kursów, które planowo ma obsłużyć testowany elektryczny Yutong U12 znajdziecie Państwo w załączniku.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich