Dlaczego warto tu zainwestować

Lokalizacja gminy:

Niewątpliwym atutem gminy jest jej położenie – bezpośrednie sąsiedztwo z miastem Wrocław, przez co trasę z Długołęki na lotnisko międzynarodowe we Wrocławiu pokonuje się w 25 minut. Dodatkowo bliskość Wrocławia stanowi zapewnienie dostępu do szkół średnich i uczelni wyższych z szeroką ofertą kierunków kształcenia, a także do różnych form spędzania czasu wolnego.

O doskonałej lokalizacji gminy Długołęka decyduje również fakt, że przez jej środek przebiega dawna droga krajowa nr 8 – niegdyś główna trasa łącząca Wrocław ze stolicą kraju, wzdłuż której ulokowało swoje siedziby lub filie wiele renomowanych polskich i zagranicznych firm.

Dostępność komunikacyjna:

Poprzez Łącznik Długołęka oraz Węzeł Łozina gmina posiada dogodne połączenia komunikacyjne z Autostradową Obwodnicą Wrocławia i trasą S8 – ważnym szlakiem komunikacyjnym o znaczeniu regionalnym i krajowym. Niebawem powstanie również wyczekiwany przez kierowców odcinek drogi wojewódzkiej, tzw. Wschodniej Obwodnicy Wrocławia Łany – Długołęka, który znacznie ułatwi komunikację w południowej części województwa. Nie bez znaczenia są także istniejące połączenia kolejowe relacji Wrocław – Oleśnica oraz pasażerskie relacji Wrocław-Trzebnica.

Aglomeracja wrocławska:

Jesteśmy członkiem dynamicznie rozwijającej się aglomeracji wrocławskiej, która jest jednym z głównych centrów rozwoju Polski.

Gmina ukierunkowana na rozwój:

Co roku znaczne środki z budżetu wydatkujemy na rozwój infrastruktury technicznej na terenie gminy. W 2021 roku nakłady finansowe na ten cel wynoszą 72 538 796 zł.  Są to takie inwestycje, jak rozbudowa sieci kanalizacyjnej, sieci gazowej, budowa nowych dróg i oświetlenia. Cały czas utrzymujemy tempo realizacji gminnych inwestycji. Wszystko po to, aby nowi mieszkańcy mieli u nas komfortowe warunki do życia, a przedsiębiorcy w pełni przygotowany grunt pod inwestycje.

Zaufali nam:

Na terenie Gminy zarejestrowanych jest ponad 5 tysięcy podmiotów gospodarczych. W tym gronie znajdują się największe światowe marki – m.in. z branży motoryzacyjnej, która prężnie rozwija się na naszym terenie oraz branży budowlanej i wciąż pojawiają się nowi inwestorzy.

Lista firm, które zainwestowały w Gminie Długołęka:

Sektor motoryzacyjny:
Toyota Dobrygowski
Dealer Jaguar Land Rover TEAM
Dealer BMW TEAM
Mazda Grupa Wróbel
Renault Długołęka – Nawrot
Honda Biela
Centrum Infiniti Wrocław
Kia GAM Długołęka

Sektor usługowy:
Leroy Merlin
Volvo Group Truck Center
Selgros Cash&Carry
Lange Łukaszuk
HEWEA
Hӓfele

Sektor produkcyjno-usługowy:
Betard
Bosch
CEPA

Sektor logistyczny:
UPS Wrocław
Panattoni Park Wrocław V

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich