Fossano (Włochy)

Fossano to miejscowość i gmina we Włoszech, w Piemoncie. Jest czwartym co do wielkości miastem w prowincji Cuneo. Leży na głównej linii kolejowej z Turynu do Cuneo i Savona. Przemysł w tym rejonie obejmuje wyroby cukiernicze, chemiczne, włókiennicze oraz hutnictwo. Gminę Fossano zamieszkuje 23865 osób.

W dniach 15 – 19 kwietnia 2009 roku Gmina Długołęka uczestniczyła w delegacji do włoskiej gminy Fossano, podczas której została podpisana umowa partnerska (18 kwietnia 2009 roku).

Pierwsze wizyty poznawcze, które odbyły się w maju, czerwcu i we wrześniu 2008 roku pozwoliły odkryć idee dotyczące integracji europejskiej, dały początek wymianie i konfrontacji kulturowej pomiędzy społecznościami oraz stworzyły chęć utworzenia wspólnego partnerstwa.

W wyniku naszych spotkań powstał finansowany ze środków Unii Europejskiej projekt Town- Twinning pn. „Osoby które ze sobą rozmawiają, kultury, które się spotykają”.

Podpisanie umowy partnerskiej miało na celu zainicjowanie i utrzymywanie stałych kontaktów nie tylko pomiędzy naszymi instytucjami, ale przede wszystkim pomiędzy mieszkańcami naszych gmin. Zapewnienie lepszego zrozumienia, owocnej współpracy i wzajemnej pomocy w stawianiu czoła problemom administracyjnym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym, zwiększenie poczucia solidarności i zaangażowanie osób mieszkających i działających w naszych gminach to główne założenia umowy partnerskiej.

Strona internetowa Gminy Fossano: www.comune.fossano.cn.it

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich