ABC empatii

Opis projektu

Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Długołęce dołączyło do projektu ABC Empatii

Projekt, poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw.

ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami to 12 rozdziałów przygód Zosi i Maksa, bohaterów znanych już czytelnikom z lektury ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów.

Tym razem bohaterowie, jako pierwszoklasiści szkoły podstawowej, doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Zosia i Maks poznają osoby mierzące się z różnymi niepełnosprawnościami i schorzeniami. Poprzez nowe relacje i doświadczenia uczą się wzajemnej empatii i tolerancji, szczególnie w stosunku do rówieśników. 

Cukrzyca, niepełnosprawność intelektualna, zespół Aspergera, czy blizny na ciele, to tylko niektóre z tematów poruszanych w książce. Czytelnik dowie się między innymi – do czego służy czerwony aparat na uchu Eryka, dlaczego Kaja nosi colę w plecaku i w jakim celu Zosia ścięła swoje włosy. 

Książka napisana jest prostym językiem, ale skierowana jest nie tylko do dzieci. Uczymy się przecież przez całe życie, dlatego każdy może z lektury tej publikacji wynieść coś wartościowego. 

ABC Empatii to autorski projekt Czepczyński Family Foundation, który ma na celu likwidację barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Fundacja, poprzez edukację najmłodszych, zamierza prowadzić do społecznego zrozumienia i przejawiania empatii w stosunku do ludzi z niepełnosprawnościami, a także do ich aktywizacji. 

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich