To juz trzeci ORLIK w Gminie Długołęka!

Gmina Długołęka, jako jedna z niewielu gmin w województwie, będzie już wkrótce mogła się poszczycić trzecim obiektem sportowym w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.  Boisko powstanie w miejscowości Łozina.

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego złożono wniosek o dofinansowanie projektu. Środki finansowe na budowę kompleksu boisk sportowych przekazane zostaną z dwóch źródeł: z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 333 000 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – 260 000 zł, pozostałą część ok. 500 000 zł pokryje gmina w ramach wkładu własnego.

W gminie funkcjonują dwa kompleksy sportowe wybudowane w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” w miejscowościach Kiełczów
i Brzezia Łąka. Inicjatywa ta zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Dodano: 19 marca, 2012