Polub nas na Facebooku:
Dziś jest |

pon wt śr czw pt sob nie

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Z jakiego środka przekazu korzystasz najchętniej, szukając informacji z gminy Długołęka?

Loading ... Loading ...

Surowe kary za złe traktowanie zwierząt!

Znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt, która wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2012 r. zaostrzyła kary za złe traktowanie zwierząt.

W związku ze zgłaszanymi do tut. urzędu przypadkami znęcania się nad zwierzętami m. in.:

• trzymania psów na łańcuchu przywiązanym bezpośrednio do szyi,
  • trzymania psów na zbyt krótkim łańcuchu, zmuszającym czworonoga do przebywania w nienaturalnej pozycji,
  • wystawiania zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego życiu lub zdrowiu,

Informujemy że grozi za to kara nawet do 100 tyś. zł!Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat! Zgodnie z nowymi przepisami psa na uwięzi będzie można trzymać nie dłużej niż 12 godzin w ciągu doby oraz na łańcuchu nie krótszym niż 3 m. Pracownicy Urzędu Gminy Długołęka prowadzą kontrole trzymania zwierząt domowych i gospodarskich i w przypadku stwierdzenia znęcania się nad nimi, kierują sprawę do sądu o ukaranie właściciela.

psiak

• trzymania psów na łańcuchu przywiązanym bezpośrednio do szyi,