Zagospodarowanie odpadów pochodzenia rolniczego
Kategoria:
Data publikacji: 17.06.2021r.
Drukuj

Zagospodarowanie odpadów pochodzenia rolniczego

W związku z problemem zagospodarowania odpadów pochodzenia rolniczego, NFOŚiGW planuje uruchomić 28 czerwca 2021 r. drugi nabór dotyczący usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolnej. Zawarcie umów z beneficjentami (gminami) nastąpi do 31 marca 2022 r. Dopiero po tym okresie gmina będzie w stanie zorganizować nieodpłatną zbiórkę folii rolniczych i innych odpadów z działalności rolniczej.

Biorąc pod uwagę aktualne potrzeby pozbycia się odpadów z działalności rolnej, możliwe jest zorganizowanie zbiórki folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach typu B, opakowań typu Big-Bag i in. przez firmę Jopek Recykling. Zbiórka odpadów będzie opierać się na zebraniu listy zainteresowanych rolników przez sołtysów, następnie firma odbierająca przygotuje odpowiednią dokumentację, a w umówionym terminie przeprowadzana będzie akcja odbioru odpadów. Koszt jaki ponosi rolnik, to w większości przypadków 99 zł, niezależnie od ilości oddanych odpadów.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich