Nowy numer gazety gminnej

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Gazety Gminy Długołęka”. Papierowa wersja będzie dostępna od poniedziałku u sołtysów,

w sklepach i w urzędzie gminy.

Gazeta nr 4

Dodano: 5 maja, 2017

• Mieszkaniec Wilczc pisze:

Nie widzę niestety najmniejszej szansy aby prace przy budowie ulicy Sportowej w Wilczycach zakończyły się do czerwca br (strona 8 gazety). W tym tempie to ewentualnie czerwiec 2018. Pierwotny termin zakończenia prac 31.12.2016 nie został dotrzymany. Prace wstrzymano jeszcze przed 1.11.2016 z uwagi na różnego rodzaju trudności.
    Po wznowieniu prac prowadzona jest w ślimaczym tempie. O przepisach BHP nie wspomnę nawet.

• mieszkaniec Siedlca pisze:

Zastanawia mnie jedno, dlaczego Siedlec traktowany jest po macoszemu? Mniejsze miejscowości otrzymają kanalizację, środki inwestuje się w Wilczyce, Kiełczów i Długołęka. Północna część gminy pozostaje zapomniana. W Siedlcu mimo dużego ruchu nie ma chodnika, nowoczesnego oświetlenia, kanalizacji. W miejscowościach gdzie jest kanalizacja są dopłaty do ścieków. A my płacimy po 100 zł netto za wywóz 5-6 m3 szamba.

• Agnieszka Boruta pisze:

Nie jest prawdą, że Siedlec jest zapomniany przez władze gminy i nic się w nim nie dzieje. Otóż w roku bieżącym zaplanowano w tej miejscowości następujące inwestycje:

1) modernizacja nawierzchni ul. Handlowej (w trakcie jest postępowanie przetargowe dla wyboru wykonawcy robót budowlanych)

2) budowa parkingu przy NZOZ’ie wraz z budową oświetlenia tego terenu (w trakcie jest opracowanie dokumentacji dla obu tych zadań)

3) budowa oświetlenia w sięgaczu ul. Ogrodowej i w ul. Polnej (zadanie już zrealizowane w całości w sięgaczu ul. Ogrodowej i w części w ul. Polnej)

5) budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej (zadanie realizowane przez zarządcę drogi, tj. starostwo powiatowe – gmina przekazuje swój wkład finansowy dla jego realizacji w wysokości 600 000,00 zł)

• mieszkaniec Siedlca pisze:

Pani Agnieszko, bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę jednocześnie o przedstawienie informacji jaka część budżetu gminy inwestowana jest w poszczególnych miejscowościach i jak to wygląda w przeliczeniu na mieszkańca wsi. Podatki płacimy wszyscy takie same a inwestycje wydaje się nie są proporcjonalne. Co kieruje gminą, że buduje się kanalizację w Rakowie i Bielawie a nie w Siedlcu, Pasikurowicach, Tokarach czy Godzieszowej? A propos budowy chodnika… inwestycja była zaplanowana w ubiegłym roku (informacja z biuletynu), a z każdym kolejnym numerem spadała z planu. Pozdrawiam.

• Agnieszka Boruta pisze:

Inwestycja polegająca na budowie chodnika w Siedlcu nigdy nie „spadła” z planu inwestycyjnego gminy – ani władze gminy, ani władze powiatu – zarządcy tej drogi, nie zapomniały o ogromnej potrzebie realizacji tego zadania w terenie. Opóźnienia w przystąpieniu do jego realizacji wynikały ze zmieniających się planów inwestycyjnych zarządcy drogi, związanymi z możliwościami pozyskania środków zewnętrznych na inwestycję. Ostatecznie, starostwo powiatowe realizuje to zadanie w ramach własnej inwestycji w roku bieżącym.

• Agnieszka Boruta pisze:

Gmina nie posiada danych dot. tego, jaka część budżetu gminy inwestowana jest w poszczególnych miejscowościach w przeliczeniu na mieszkańca wsi.