Polub nas na Facebooku:
Dziś jest |

Kalendarz

pon wt śr czw pt sob nie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Z jakiego środka przekazu korzystasz najchętniej, szukając informacji z gminy Długołęka?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Wszyscy jesteśmy Europejczykami – współpraca samorządów Długołęki i Velen na rzecz zaangażowanego obywatelstwa europejskiego

Projekt „Wszyscy jesteśmy Europejczykami- współpraca samorządów Długołęki i Velen na rzecz zaangażowanego obywatelstwa europejskiego” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „Europa dla obywateli”

Dotyczy u 2.1 – Działanie Partnerstwo miast.

Udział: projekt umożliwił spotkanie 115 obywateli, z których 81 pochodziło z miasta Długołęka (Polska) oraz 34 z miasta  Velen (Niemcy).

 

Miejsce/Daty: spotkanie odbyło się w Długołęce (Polska) w dniach od 16.05.2018 do  20.05.2018

 

Krótki opis:

 

Dzień 16.05.2018 (Dorośli i Młodzież) – poświęcono na poświęcono na kolację powitalną gości, omówiony został programu wizyty oraz założenia i cele spotkań. Poinformowano uczestników, że projekt współfinansowany jest w ramach programu „Europa dla obywateli”.

 

Dzień 17.05.2018 (D i M)-  W Szkole Podstawowej w Łozinie odbyła się Uroczystość Jubileuszu 15-lecia współpracy- Wystawa fotograficzna. Podczas Jubileuszu przedstawione zostały wartości współpracy GD i MV dla rozwijania społeczeństwa europejskiego i poczucia wspólnoty oraz znaczenia postawy młodzieży w budowaniu dobrej przyszłości Europy. Wręczone zostały nagrody w konkursie „Europa w obiektywie młodych”. Następnie młodzież pojechała zwiedzać Wrocław. Zajęcia w szkole w Łozinie oraz wspólne zwiedzanie Wrocławia umożliwiły integracje i przełamanie barier językowych.

 

Dzień 17.05.2018 (D)- poświęcono na zwiedzanie terenów oraz inwestycji w Gminie Długołęka, m.in. Parku w Szczodrem, który będzie rewitalizowany. Delegacja odwiedziła nową remizę strażacką w Pasikurowicach. Delegacja mogła zwiedzić również nowo wybudowaną halę sportową przy Szkole Podstawowej w Kiełczowie. Atrakcją wizyty w szkole był występ dzieci i cheerleaderek. Podczas zwiedzania uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami w zakresie rozwoju i realizacji nowych inwestycji. Delegacja z Velen zapoznała się z nowymi projektami rozwojowymi, realizowanymi na terenie Gminy Długołęka oraz nowymi inicjatywami dot. przedsiębiorczości lokalnej.

 

Dzień 18.05.2018 (M)- w tym dniu odbyła się Konferencja młodzieżowa „Wolontariat dla Europy” Tematy poruszane podczas konferencji przybliżyły uczestnikom pozytywne aspekty wolontariatu dla społeczności. W trakcie konferencji młodzież poznała zasady działania Europejskiego Korpusu Solidarności.

Uczestnicy mieli okazje odwiedzić dzieci w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w Wierzbicach i zobaczyć jak wygląda wolontariat w praktyce. Młodzież wymieniła się doświadczeniami w zakresie wolontariatu i omówiła możliwości włączenia się w wolontariat na terenie Europy oraz możliwość włączenia się w życie społeczności lokalnej w charakterze wolontariusza.

 

 

Dzień 18.05.2018 (D)- w Fundacji „Krzyżowa” odbyła się debata „Pamięć i Przyszłość”. Spotkanie tematyczne w ośrodku, będącym symbolem pojednania, tolerancji i szacunku skłoniło uczestników do rozmowy na temat historii i przyszłości Europy. W trakcie debaty uczestnicy wzięli udział w warsztacie i „burzy mózgów” na temat najlepszych scenariuszy rozwoju i wizji Europy w przyszłości. W tym dniu odbył się również Koncert „Raduje się serce”- w ramach cyklu koncertów z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po zakończeniu koncertu odbyła się prezentacja instalacji „100 książek na 100-lecie niepodległości”. Koncert poprzedzony został prezentacją filmu „Animowana Historia Polski” Tomasza Bagińskiego. Wieczorem uczestnicy mieli okazje obejrzeć nocny pokaz fontanny we Wrocławiu przy Hali Stulecia.

 

Dzień 19.05.2018 (M)- dzień o charakterze sportowym. Uczestnicy mieli okazje wziąć udział w rozgrywkach sportowych m.in. hokeja na trawie. Uczestnicy mieli okazję spędzić czas w Aquaparku w Trzebnicy.

 

Dzień 19.05.2018 (D)- dzień upłynął na zwiedzaniu Wrocławia oraz szczególnych miejsc,  m.in. Panoramy Racławickiej, Hali Targowej. Uczestnicy zwiedzili Rynek Wrocławia oraz zrewitalizowane bulwary nad Odrą.

Kolacja pożegnalna dla wszystkich uczestników odbyła się w Pruszowicach w restauracji „Cztery Stawy”. Podczas wieczoru pożegnalnego wręczone zostały prezenty i upominki dla delegacji z Niemiec.

 

Dzień  20.05.2018 r. (D i M)- dzień wyjazdu,  po śniadaniu delegacja wyjechała do Niemiec.

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap

epuap

EBOI

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

ISOK

Mapa zagrożenia powodziowego

GOK

GOK

GOPS

GOPS

WkoloWroclawia

WkoloWroclawia

Komunikacja

Komunikacja

SprzedazNieruchomosci

SprzedazNieruchomosci

PlanGospodarkiNiskoemisyjnejBaner

PlanGospodarkiNiskoemisyjnejBaner

kogeneracja-logo_rgb

kogeneracja-logo_rgb

FAIR-PLAY

FAIR-PLAY

ceidg

ceidg

biznes_gov_pl

biznes_gov_pl

CEIDG_OSTRZEŻENIE

CEIDG_OSTRZEŻENIE

Gazyfikacja

Gazyfikacja

SISMS

SISMS

bSP-logo-www

bSP-logo-www

Urząd Gminy Długołęka

Długołęka, ul. Robotnicza 12, 55-095 Mirków
tel. 71 323 02 03
fax. 71 323 02 04
Do góry
© Wszelkie prawa zastrzeżone