Polub nas na Facebooku:
Dziś jest |

Kalendarz

pon wt śr czw pt sob nie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Z jakiego środka przekazu korzystasz najchętniej, szukając informacji z gminy Długołęka?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Wszyscy jesteśmy Europejczykami – współpraca samorządów Długołęki i Velen na rzecz zaangażowanego obywatelstwa europejskiego

Projekt „Wszyscy jesteśmy Europejczykami- współpraca samorządów Długołęki i Velen na rzecz zaangażowanego obywatelstwa europejskiego” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „Europa dla obywateli”

Dotyczy u 2.1 – Działanie Partnerstwo miast.

Udział: projekt umożliwił spotkanie 115 obywateli, z których 81 pochodziło z miasta Długołęka (Polska) oraz 34 z miasta  Velen (Niemcy).

 

Miejsce/Daty: spotkanie odbyło się w Długołęce (Polska) w dniach od 16.05.2018 do  20.05.2018

 

Krótki opis:

 

Dzień 16.05.2018 (Dorośli i Młodzież) – poświęcono na poświęcono na kolację powitalną gości, omówiony został programu wizyty oraz założenia i cele spotkań. Poinformowano uczestników, że projekt współfinansowany jest w ramach programu „Europa dla obywateli”.

 

Dzień 17.05.2018 (D i M)-  W Szkole Podstawowej w Łozinie odbyła się Uroczystość Jubileuszu 15-lecia współpracy- Wystawa fotograficzna. Podczas Jubileuszu przedstawione zostały wartości współpracy GD i MV dla rozwijania społeczeństwa europejskiego i poczucia wspólnoty oraz znaczenia postawy młodzieży w budowaniu dobrej przyszłości Europy. Wręczone zostały nagrody w konkursie „Europa w obiektywie młodych”. Następnie młodzież pojechała zwiedzać Wrocław. Zajęcia w szkole w Łozinie oraz wspólne zwiedzanie Wrocławia umożliwiły integracje i przełamanie barier językowych.

 

Dzień 17.05.2018 (D)- poświęcono na zwiedzanie terenów oraz inwestycji w Gminie Długołęka, m.in. Parku w Szczodrem, który będzie rewitalizowany. Delegacja odwiedziła nową remizę strażacką w Pasikurowicach. Delegacja mogła zwiedzić również nowo wybudowaną halę sportową przy Szkole Podstawowej w Kiełczowie. Atrakcją wizyty w szkole był występ dzieci i cheerleaderek. Podczas zwiedzania uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami w zakresie rozwoju i realizacji nowych inwestycji. Delegacja z Velen zapoznała się z nowymi projektami rozwojowymi, realizowanymi na terenie Gminy Długołęka oraz nowymi inicjatywami dot. przedsiębiorczości lokalnej.

 

Dzień 18.05.2018 (M)- w tym dniu odbyła się Konferencja młodzieżowa „Wolontariat dla Europy” Tematy poruszane podczas konferencji przybliżyły uczestnikom pozytywne aspekty wolontariatu dla społeczności. W trakcie konferencji młodzież poznała zasady działania Europejskiego Korpusu Solidarności.

Uczestnicy mieli okazje odwiedzić dzieci w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w Wierzbicach i zobaczyć jak wygląda wolontariat w praktyce. Młodzież wymieniła się doświadczeniami w zakresie wolontariatu i omówiła możliwości włączenia się w wolontariat na terenie Europy oraz możliwość włączenia się w życie społeczności lokalnej w charakterze wolontariusza.

 

 

Dzień 18.05.2018 (D)- w Fundacji „Krzyżowa” odbyła się debata „Pamięć i Przyszłość”. Spotkanie tematyczne w ośrodku, będącym symbolem pojednania, tolerancji i szacunku skłoniło uczestników do rozmowy na temat historii i przyszłości Europy. W trakcie debaty uczestnicy wzięli udział w warsztacie i „burzy mózgów” na temat najlepszych scenariuszy rozwoju i wizji Europy w przyszłości. W tym dniu odbył się również Koncert „Raduje się serce”- w ramach cyklu koncertów z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po zakończeniu koncertu odbyła się prezentacja instalacji „100 książek na 100-lecie niepodległości”. Koncert poprzedzony został prezentacją filmu „Animowana Historia Polski” Tomasza Bagińskiego. Wieczorem uczestnicy mieli okazje obejrzeć nocny pokaz fontanny we Wrocławiu przy Hali Stulecia.

 

Dzień 19.05.2018 (M)- dzień o charakterze sportowym. Uczestnicy mieli okazje wziąć udział w rozgrywkach sportowych m.in. hokeja na trawie. Uczestnicy mieli okazję spędzić czas w Aquaparku w Trzebnicy.

 

Dzień 19.05.2018 (D)- dzień upłynął na zwiedzaniu Wrocławia oraz szczególnych miejsc,  m.in. Panoramy Racławickiej, Hali Targowej. Uczestnicy zwiedzili Rynek Wrocławia oraz zrewitalizowane bulwary nad Odrą.

Kolacja pożegnalna dla wszystkich uczestników odbyła się w Pruszowicach w restauracji „Cztery Stawy”. Podczas wieczoru pożegnalnego wręczone zostały prezenty i upominki dla delegacji z Niemiec.

 

Dzień  20.05.2018 r. (D i M)- dzień wyjazdu,  po śniadaniu delegacja wyjechała do Niemiec.

0°C

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap

epuap

EBOI

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

ISOK

Mapa zagrożenia powodziowego

GOK

GOK

GOPS

GOPS

WkoloWroclawia

WkoloWroclawia

Komunikacja

Komunikacja

SprzedazNieruchomosci

SprzedazNieruchomosci

PlanGospodarkiNiskoemisyjnejBaner

PlanGospodarkiNiskoemisyjnejBaner

kogeneracja-logo_rgb

kogeneracja-logo_rgb

FAIR-PLAY

FAIR-PLAY

ceidg

ceidg

biznes_gov_pl

biznes_gov_pl

CEIDG_OSTRZEŻENIE

CEIDG_OSTRZEŻENIE

Gazyfikacja

Gazyfikacja

SISMS

SISMS

bSP-logo-www

bSP-logo-www

Urząd Gminy Długołęka

Długołęka, ul. Robotnicza 12, 55-095 Mirków
tel. 71 323 02 03
fax. 71 323 02 04
Do góry
© Wszelkie prawa zastrzeżone