Polub nas na Facebooku:
Dziś jest |

pon wt śr czw pt sob nie

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Z jakiego środka przekazu korzystasz najchętniej, szukając informacji z gminy Długołęka?

Loading ... Loading ...

Rewitalizacja Parku w Szczodrem- zagospodarowanie terenów zielonych

Gmina Długołęka otrzymała dofinansowanie w wysokości 350 259,69 zł. na projekt pn. „Rewitalizacja parku w Szczodrem- zagospodarowanie terenów zielonych” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Całkowita wartość zadania to 1 236 150,00 zł.

W ramach zadania zrewitalizowane zostanie przeszło 87 tys. m2 powierzchni parku. Projekt zakłada nasadzenia młodych drzew, krzewów, pnączy, bylin i roślin cebulkowych. Odtworzone zostaną powierzchnie trawiaste poprzez założenie trawników sianych, darniowych i łąk kwietnych.

Projekt ma na celu rewitalizacje parku w Szczodrem, a przede wszystkim poprawę estetyki oraz podkreślenie i uwypuklenie turystycznego charakteru parku. Projekt wpłynie na zrewitalizowanie parku i poprawę warunków bytowania fauny i flory w zabytkowej części gminy. Pozwoli odtworzyć dawny charakter parku, zadbać o cenne egzemplarze drzew oraz dosadzić rośliny tworzące runo i podszyt.

Realizacja projektu przyczyni się do powstania atrakcyjnej i zadbanej przestrzeni publicznej, które będzie miejscem społeczności lokalnej.

Realizację projektu przewidziano w okresie od 18.02.2019r. do 15.10.2019r.

epuap

EBOI