Polub nas na Facebooku:
Dziś jest |

pon wt śr czw pt sob nie

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Z jakiego środka przekazu korzystasz najchętniej, szukając informacji z gminy Długołęka?

Loading ... Loading ...

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa- Priorytet 3”- dotyczący wsparcia w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Gmina Długołęka uzyskała dla Szkoły Podstawowej im. Odkrywców i Podróżników w Borowej, dofinansowanie w wysokości 12 tys. zł. na zakup nowości wydawniczych, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach projektu zakupione zostaną nowości wydawnicze, które zasilą bibliotekę szkolną oraz wykorzystane będą w działalności „Klubu Czytelnika”, „Koła Polonistycznego”, w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania i akcji „Środa dniem cichego czytania”.

Zakup nowych pozycji książkowych zostanie dokonany po konsultacjach z Radą Rodziców
i Samorządem Uczniowskim. Szkoła weźmie również pod uwagę potrzeby uczniów niepełnosprawnych
i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. W celu rozwoju czytelnictwa praca biblioteki będzie dostosowana tak, by dzieci miały możliwość wypożyczenia książek na ferie zimowe i wakacje. Ponadto w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkoła planuje zaktywizować rodziców. Zorganizowane zostaną spotkania dla rodziców na temat znaczenia czytelnictwa w rozwoju dziecka oraz wspólne czytania dzieciom.

Realizacja projektu będzie miała wpływ m. in. na:

• wzbogacenie zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego;

• popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów;

• współpracę bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi oraz bibliotekami pedagogicznymi w celu lepszej realizacji zadań tych instytucji, m. in. poprzez organizowanie wydarzeń czytelniczych.

Szczegóły realizacji projektu znajdują się pod poniższym linkiem:

epuap

EBOI