Polub nas na Facebooku:
Dziś jest |

pon wt śr czw pt sob nie

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Z jakiego środka przekazu korzystasz najchętniej, szukając informacji z gminy Długołęka?

Loading ... Loading ...

Inwentaryzacja przyrodnicza Gminy Długołęka – spis zasobów przyrodniczych

Począwszy od października 2016r. Gmina Długołęka wraz z firmą „Fulica” Wojciech Jankowski realizuje projekt z zakresu prac badawczych, związanych z zasobami przyrodniczymi województwa. Zadanie polega na przeprowadzeniu inwentaryzacji przyrodniczej obszaru Gminy Długołęka, a w ramach zadania ocenione i spisane zostaną zasoby przyrody ożywionej i nieożywionej na obszarze o powierzchni ponad ok. 21 300 ha.
         Do chwili obecnej wykonawca zrealizował obserwacje terenowe zasobów przyrodniczych Gminy Długołęka. W celu uzyskania miarodajnych wyników obserwacje terenowe prowadzone były przez 12 miesięcy kalendarzowych, a ich przedmiotem były flora i fauna – gatunki roślin i zwierząt występujących na terenie gminy, oraz wybrane elementy przyrody nieożywionej (skały, naturalne odkrywki, stare kamieniołomy, punkty widokowe, koryta rzeczne, wodospady itp.). Wykonawca przedstawił sprawozdanie opisowe z wykonanych obserwacji oraz omówił zebrane wyniki dla poszczególnych siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt. Ostatnie 2 miesiące realizacji projektu poświęcone zostaną na opracowanie wyników oraz zebranie pozyskanych danych w formie szczegółowego raportu, syntetyzującego wiedzę o bioróżnorodności badanego obszaru. Zakończenie zadania zaplanowano na 31.01.2018r.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

www.wfosigw.wroclaw.pl

epuap