Polub nas na Facebooku:
Dziś jest |

pon wt śr czw pt sob nie

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Z jakiego środka przekazu korzystasz najchętniej, szukając informacji z gminy Długołęka?

Loading ... Loading ...

Edukacja przedszkolna – właściwe miejsce – właściwy czas

Projekt realizowany był przez gminę Długołęka oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długołęce. Głównym celem projektu było zwiększenie do 31 marca 2015 r. szans edukacyjnych 50 dzieci (w tym 25 dziewczynek i 25 chłopców) 3-5 letnich, zameldowanych w gminie Długołęka, które nie uczestniczyły dotąd w edukacji przedszkolnej.

Okres realizacji projektu: 01 maja 2013 r. – 31 marca 2015 r.

Wartość projektu: 235 399,09 zł

Kwota dotacji: 200 089,23 zł

Wkład gminy Długołęka: 35 309,86 zł

W ramach kosztów projektu finansowane były 4 etaty nauczycieli dla dwóch nowych grup przedszkolnych oraz działania informacyjno-promocyjne.

1. Działania w ramach projektu

– Utworzone zostały dwie nowe grupy przedszkolne po 25 dzieci w każdej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Długołęce.

– Zajęcia odbywały się od września 2013 r. do końca lutego 2015 r.

– Przedszkole w ramach projekty było czynne 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w godz. 6.30-17.30.

– Zajęcia/opieka dydaktyczno-wychowawcza były prowadzone w wymiarze 50 godzin tygodniowo dla każdej
z grup.

– Uczestnicy projektu zarówno dziewczynki jak i chłopcy brali udział w zajęciach oferowanych
w przedszkolu w równym stopniu, w celu przełamywania stereotypów.

– Zaprezentowano dzieciom istotę równych szans, poprzez zorganizowanie spotkania dzieci
z przedstawicielami różnych zawodów, aby poznały w danej roli zarówno kobiety jak i mężczyzn.

1. Zarządzanie projektem

Projektem zarządzał Koordynator, który prowadził nadzór nad realizacją projektu, odpowiedzialny był za promocję i ewaluację projektu oraz jego prawidłowe zamknięcie pod względem rzeczowym i finansowym.

Na podstawie pełnomocnictwa za prawidłową realizację całości projektu odpowiadał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długołęce.

Efekty realizacji projektu:

– podniesienie ogólnego poziomu wykształcenia społeczeństwa, poprzez zwiększenie powszechnego dostępu do edukacji już od najwcześniejszych etapów wychowania i kształcenia – edukacji przedszkolnej.

– wartość dodana – stworzenie możliwości godzenia życia zawodowego i rodzinnego rodzicom, którzy dzięki zwiększeniu liczby miejsc w przedszkolu, otrzymali szansę oddania dziecka pod opiekę w placówce oraz powrotu do pracy zawodowej. Ponadto wartością dodaną było stworzenie większej liczbie dzieci szansy na szybszy rozwój intelektualny i fizyczny w grupie rówieśników.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin uczestnictwa w projekcie

Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola

Deklaracja uczestnictwa w projekcie

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku

Rezygnacja z uczestnictwa w projekcie

kapital ludzki

epuap