Zapytanie radnej Anny Romek w sprawie rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długołęce Odpowiedź na zapytanie radnej Anny Romek

11 maja, 2020

Drodzy mieszkańcy, 9 maja  miasto Wrocław przywraca zwykłe zasady dystrybucji i zwrotu biletów. W związku z powyższym od wskazanego dnia zaprzestaje się przyjmowania wniosków o zwrot za bilety okresowe również na liniach 9xx obsługujących gminę Długołęka. Uzyskanie zwrotu za bilet okresowy możliwe będzie tylko w uzasadnionych przypadkach (np. przebywanie na kwarantannie) za pośrednictwem przewoźnika (dlugoleka@klosok.eu), który przekaże wniosek do Wydziału Transportu Urzędu Miasta Wrocławia.

11 maja, 2020

Na wniosek wójta, Rada Gminy Długołęka – podczas sesji, która odbyła się dnia 30 kwietnia 2020 roku, podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia za część roku 2020 zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.