Szanowni Mieszkańcy Gminy Długołęka! W najnowszym numerze Gazety Gminy Długołęka, pojawił się krótki, ale ważny artykuł na temat ochrony środowiska naszej gminy. Poruszono w nim między innymi problem, który związany jest z utrzymaniem i eksploatacją oczyszczalni ścieków. Jakość oczyszczania ścieków dopływających do nich zależy od kondycji tzw. złoża biologicznego. Ścieki na takich złożach oczyszczane są przez drobnoustroje . Aby mogły one działać we właściwy sposób  na oczyszczalnię nie powinny dopływać substancje, które hamują rozwój  pożytecznych bakterii lub wręcz powodują ich całkowite wyginięcie.  Oczyszczalnia bez bakterii i nie działa prawidłowo i do środowiska trafić mogą ścieki nie w pełni oczyszczone.

Grudzień 6, 2019