Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Gazety Gminy Długołęka.

Luty 23, 2016

W Dzienniku Ustaw (poz. 2014 z dnia 19. 02.2016 r.) zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zawierające wzór wniosku o świadczenie z programu Rodzina 500 plus.  Wnioski będzie można składać od 01 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Długołęce. Ubiegający się o świadczenie na drugie i kolejne dzieci podaje we wniosku jedynie podstawowe dane dotyczące rodziny. W przypadku świadczenia również na pierwsze dziecko wymagane są  informacje pozwalające na ustalenie dochodu. Pozostała część wniosku to szczegółowe pouczenia i wyjaśnienia dla wypełniających. W rozporządzeniu określono także listę dodatkowych dokumentów, wymaganych w szczególnych przypadkach, np. wobec cudzoziemców czy rodziców...

Luty 23, 2016