Fundacja EkoRozwoju zaprasza szkoły z terenu Powiatu Wrocławskiego do wzięcia udziału w projekcie „Odloty czyli rzecz o ptakach. Zajęcia edukacyjne EkoCentrum Wrocław”, który realizowany jest od września do końca listopada br. Głównym celem projektu „Odloty czyli rzecz o ptakach. Zajęcia edukacyjne EkoCentrum Wrocław” jest kształtowanie i wzmacnianie wśród mieszkańców Powiatu Wrocławskiego postaw proekologicznych głównie poprzez uwrażliwienie na potrzeby różnych gatunków ptaków mieszkających w najbliższym sąsiedztwie, uświadomienie zagrożeń powodowanych przez niewłaściwe postepowanie człowieka, wskazanie zachowań i prostych sposobów wspomagających utrzymanie miejsc lęgowych oraz możliwości zdobywania pożywienia przez ptaki, a także pobudzenie ciekawości związanej z ornitologia i poznawaniem zwyczajów ptaków oraz bogactwa...

Październik 2, 2015